Połącz się z nami

Wiadomości

Silas Speckmann wschodzącą gwiazdą plażowej piłki ręcznej

Silas Speckmann, 18-latek z holenderskiej prowincji Overijssel, to człowiek wielu talentów. Obecnie łączy pracę w niemieckiej prokuraturze z aktywną karierą w plażowej piłce ręcznej, występując zarówno w reprezentacji Holandii, jak i HSG Nordhorn-Lingen w niemieckiej Bundeslidze.

Speckmann gra w plażową piłkę ręczną, odkąd jego matka zobaczyła reklamę holenderskiej drużyny narodowej U16, gdy miał 12 lat. Spróbował dla kaprysu, a dwa tygodnie później dowiedział się, że zdobył miejsce. Obecnie jest wschodzącą gwiazdą tego sportu.

Przed przeprowadzką do Nordhorn w Niemczech Speckmann grał dla Hiekka Hauska w Holandii i był częścią holenderskiej męskiej reprezentacji juniorów. Zajęli miejsce w pierwszej piątce na Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Plażowej 2019 w Polsce, gdzie Speckmann został uznany MVP.

Na turnieju Albert Mulder 2020 w Borne jego drużyna zajęła pierwsze miejsce w dywizji A i 2 miejsce w dywizji A.nd w kategorii mężczyzn. To zwycięstwo było szczególnie bliskie jego sercu, ponieważ turniej został nazwany na cześć jego dziadka.

Speckmann jest teraz w holenderskiej reprezentacji seniorów w piłce ręcznej plażowej. Na Mistrzostwach Europy 2021 w Bułgarii Holandia zajęła 13. miejsce.th Ogólnie rzecz biorąc, ich najlepszy występ na Euro do tej pory. Jedna z jego bramek, akrobatyczny piruet, została uznana za najlepszą w turnieju.

Speckmann z optymizmem patrzy na przyszłość Holandii na Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Plażowej i ma nadzieję, że ostatecznie uda im się zająć miejsce w pierwszej piątce. Mówi: "Już teraz wiele przeżywamy i zdobywamy doświadczenie. Jeśli dołączy do nas więcej dobrych zawodników, będziemy mogli podzielić się naszym doświadczeniem".