Połącz się z nami

Wiadomości

Villa Hayes i Olimpia mistrzami Paragwajskiego Okręgu Piłki Ręcznej Plażowej 2022

Paragwajski Okręg Piłki Ręcznej Plażowej zakończył sezon pod koniec lutego. Tłumy widzów obserwowały, jak Villa Hayes i Olimpia zostawały mistrzami odpowiednio w turnieju mężczyzn i kobiet.

Zawody odbyły się w Villa Hayes, mieście położonym w półpustynnym regionie Chaco. Po raz pierwszy w turnieju wzięli udział gospodarze, drużyna składająca się głównie z młodszych zawodników. W meczu finałowym wygrali z Beach Boys 2:1, a w półfinale pokonali 2:0 Roque Alonso, drużynę, która zajęła czwarte miejsce. Brazukas zajęli trzecie miejsce, zajmując ostatnie miejsce na podium.

W turnieju kobiet Olimpia pokonała Brazylijki 2:1 w półfinale, a następnie zmierzyła się z Villa Hayes, wygrywając mecz w setach i zdobywając tytuł mistrzowski.

Olimpia była również jedyną drużyną, która reprezentowała Paragwaj na inauguracyjnych Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej i Środkowej w piłce ręcznej plażowej, zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet, które odbyły się w dniach 1 marca - 1 marca.st do 3rd w Argentynie. Pochodzą z Asunción, stolica Paragwaju, największe miasto w kraju i jedno z najstarszych miast w Ameryce Południowej. Położona na brzegu rzeki Paragwaj, z zatoką Asunción na północnym zachodzie, jest znana z pięknych plaż.

Sukces Villa Hayes w tym roku, mimo że jest to stosunkowo nowa drużyna na paragwajskiej scenie piłki ręcznej plażowej, świadczy o szczególnej atrakcyjności tego sportu dla młodych ludzi, zwłaszcza w Ameryce Południowej, po występie na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Buenos Aires w Argentynie. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co ta drużyna zrobi dalej!