Połącz się z nami

Wiadomości

Mistrzostwa Nowej Zelandii w Piłce Ręcznej Plażowej 2022

Weekend 26-27 lutego 2022 r. był niezapomniany dla nowozelandzkich fanów piłki ręcznej. Na boisku plażowym Pioneer Stadium w Christchurch odbyły się wyczekiwane Krajowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Plażowej.

Były trzy klasy (kategorie) - mężczyźni, kobiety i drużyny mieszane. W zawodach wzięły udział cztery drużyny męskie i pięć drużyn kobiecych. Największą popularnością cieszyła się kategoria mieszana, w której wzięło udział siedem drużyn. Niestety, niektóre drużyny musiały się wycofać z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność Covida u ich członków.

Była to druga edycja tych rozgrywek - po raz pierwszy odbyły się w 2021 roku. Zawody miały prosty format. Najpierw każda drużyna grała z każdą inną w formacie ligowym. Dwie drużyny z największą liczbą punktów grały w finale.

W finale turnieju męskiego powtórzyli się zeszłoroczni finaliści - Parrots (Wellington) i Pekapeka (Canterbury). Był to emocjonujący mecz, w którym Papugi wygrały pierwszą połowę 21-4, ale Pekapeka odbiła się i wygrała drugą 12-6. Papugom udało się wygrać 9-6 i zdobyć tytuł.

Te same kluby, Parrot Shawtys i Pekapeka Women, dostały się również do finału kobiet. Również w tym przypadku Papugi wygrały pierwszą połowę 11-8, ale Pekapeka wróciła do gry i wygrała drugą połowę 11-10, doprowadzając do tie-breakera. Papugi wygrały strzelanie 4-2 i zwyciężyły.

Dla widzów najbardziej emocjonujące były rozgrywki mieszane. Na boisku zawsze musiały znajdować się dwie lub więcej kobiet z każdej drużyny. Dwie drużyny z Wellington, Parrotts Mixed 1 i 2, zmierzyły się w finale. Ten mecz również był wyrównany, a drużyna Parrots Mixed 2 zwyciężyła w strzelaninie.

Było to przyjemne doświadczenie zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Wyrazy uznania dla Federacji Piłki Ręcznej NZ za bezbłędne przeprowadzenie mistrzostw w trudnych warunkach. Nie możemy się doczekać mistrzostw w 2023 roku!