Συνδεθείτε μαζί μας

Νέα

Ο σύλλογος χάντμπολ Paulista αναγνωρίστηκε στα βραβεία Praia Grande Best of the Year

Οι αθλητές και οι προπονητές στην Πράια Γκράντε της Βραζιλίας ολοκλήρωσαν το 2021 με ένα γκαλά για να αναγνωρίσουν τα καλύτερα αθλητικά επιτεύγματα της χρονιάς. Στις 22 Δεκεμβρίου, τους συνόδευσαν ο Γραμματέας Αθλητισμού και Αναψυχής και ο Γραμματέας Κοινωνικής Αρωγής της πόλης για τα βραβεία Best of the Year Awards, που θεσπίστηκαν το 2021 από το Τμήμα Αθλητισμού και Αναψυχής για να αναγνωρίσουν τη σκληρή δουλειά και την αφοσίωση των μελών της αθλητικής κοινότητας.

Οι νικητές επιλέχθηκαν μέσω ψηφοφορίας από τους συναδέλφους τους, οι οποίοι, κατά την άποψη της γραμματείας, γνώριζαν καλύτερα ποιος ήταν ο πιο άξιος για κάθε βραβείο. Έλαβαν υπόψη την αφοσίωση, το ομαδικό πνεύμα και τις ηγετικές ικανότητες, καθώς και τις τεχνικές δεξιότητες και επιδόσεις.

Ο Paulista Handball Club αναγνωρίστηκε ως πρωταθλητής του Brazilian Beach Handball Circuit και για τη συνολική του απόδοση το 2021. Τον Νοέμβριο, η νεανική ομάδα beach handball κατέλαβε την πρώτη θέση σε διαγωνισμό στη Σάλτα, κερδίζοντας τον τίτλο του πρωταθλητή του Σάο Πάολο. Πραγματοποίησαν θεαματική εμφάνιση, νικώντας την Gaha 2-0, την Tietê 2-0 και, τέλος, την Guarujá 2-0.

Στην ίδια διοργάνωση, η ανδρική ομάδα ενηλίκων της Praia Grande κατέλαβε τη δεύτερη θέση στην κατηγορία της, αφού νίκησε την Golfit de Guarujá στα ημιτελικά, αλλά έχασε με 2-0 από την Guarulhos στον τελικό της αγώνα. Η γυναικεία ομάδα ενηλίκων κατέλαβε την τρίτη θέση, κερδίζοντας στον τελικό της αγώνα την Tietê με 2-0.

Η Iasmyn Ferreira Bonfim και ο Fábio Costa Dalle Piaggi βραβεύτηκαν ως ο καλύτερος παίκτης του Beach Handball, στις κατηγορίες γυναικών και ανδρών αντίστοιχα.